Başkan Karalar ?mutluluğun resmini çizen? 2 bin çocuğa öykü kitabı hediye edecek

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Büyük Atatürk tarafından armağan edilen bu önemli yıldönümünü adına layık bir etkinlikle kutlayacaklarını açıkladı. Başkan Karalar, 23 Nisan Perşembe günü saat 14'de başlayacak 'Çocuk Şenliği'nde 'mutluluğun resmini çizen' 2 bin çocuğa öykü kitabı hediye edileceğini açıkladı.

'Çocuk Şenliği' etkinliklerinin tamamı Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nin içinde ve çevresinde gerçekleştirilecek. Kültür Merkezi çevresinde çocuklar için 3 ayrı oyun parkı oluşturulacak. Etkinliklere gelen ve burada düzenlenen resim çizme organizasyonuna katılan 2 bin çocuğa öykü kitabı hediye edilecek. Çocukların çizdiği resimler Kültür Merkezi çevresinde hazırlanacak özel stantlarda sergilenecek.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi içi ve çevresindeki organizasyonlarda çocuklar için palyaçolar çeşitli aktiviteler düzenleyecek. 'Çocuk Şenliği' kapsamında Grup Mega çocuk şarkılarından oluşan bir konser verecek. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 23 Nisan Perşembe günü 14'de başlayacak 'Çocuk Şenliği'ne tüm çocukları davet etti.