Başkanın Mesajı

Sevgili Seyhanlılar...

Adana'nın merkezinin dün olduğu gibi bugün de Seyhan olduğu tartışılmaz bir gerçektir.Çünkü Seyhan Adana'nın kalbidir. Ve Seyhansız bir Adana düşünmek mümkün değildir...

Öte yandan sosyoekonomik açıdan son derecede büyük bir çeşitliliğe sahip bulunan bir ilçenin sorunlarının saymakla bitmeyeceği de ortadadır. Geçmişte aş ve iş bulma umuduyla Doğu'dan, Güneydoğu'dan Adana'ya yoğun göç alan Seyhan, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerini terk eden 300 binden fazla Suriyeli'yi de barındıran bir ilçe haline gelince doğal olarak sorunları katlanarak artmıştır. Ancak böylesine sorunlarla boğuşmak zorunda kalan bir ilçenin yönetimine talip olmak da hiç kuşkusuz bir cesaret işidir ve ben bu sorunları çözebileceğime gönülden inanıyorum.

Hepimizin üzerinde mutabakata varacağımız gibi, 853 bin nüfusuyla Türkiye'nin 56 ilinden bile büyük ilçesi Seyhan'ın en önemli sorunu işsizlik ve yoksulluktur. Bu sorunları çarpık kentleşme ve alt yapı sıkıntıları izlemektedir. Bu doğrultuda en büyük hedefimiz, bir önceki dönemde yapılan çalışmalardan da güç alarak Seyhan'ı her alanda üreten bir ilçe haline getirmektir. Üretimi ve dolayısıyla istihdamı teşvik eden yönetim anlayışıyla çalışacağiz. Belediye Başkanlığım döneminde üreten, istihdam sağlayan herkes başımızın tacı olacak, ilçemizde işsizlik ve yoksulluğun önlenmesi anlamında büyük adımlar atılacaktır.

Siz değerli vatandaşlarımızla birlikte çocuklarımız, torunlarımız için daha yaşanabilir, yeşil alanları çok, doğaya saygılı, kültür sanata başkentlik yapacak yaşanabilir, nefes alınabilir bir Seyhan'ı hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Akif Kemal AKAY
Seyhan Belediye Başkanı