SEYHAN HALK KART

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GEREĞİ MUHTAÇ VATANDAŞLARA EL UZATMAYI KENDİSİNE VAZİFE BİLEN BELEDİYEMİZ, 2017 YILINDA  “  SEYHAN HALK KART “ ADIYLA TÜRKİYE DE İLK DEFA UYGULANACAK OLAN  ÖN ÖDEMELİ SOSYAL KART  PROJESİNİ HAYATA GEÇİREREK ÖRNEK BİR TUTUM SERGİLEMİŞTİR.

TEMELİNDE İHTİYAÇ SAHİBİ MÜRCAAATÇILARA YÖNELİK BİR UYGULAMA OLAN SEYHAN HALK KART AYNI ZAMAN DA KÜÇÜK ESANAFI KALKINDIRMAYI DA AMAÇ ETMEKTEDİR. UYGUNLUK DURUMUNDA MÜRACAATÇIYA HER AYIN 1 İ VE 5 İ ARASINDA YAPILAN BAKİYE YÜKLEMESİ SONUCUNDA KURUMLA ANLAŞMALI ÇEŞİTLİ MARKETLERDE HARCAMA YAPMA HAKKI TANINMAKTADIR. BÖYLELİKLE HEM MUHTAÇ VATANDAŞLARA SOSYAL DESTEK İMKÂNI HEM DE ESNAFA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE GELİR İMKÂNI SAĞLANMIŞTIR.

SEYHAN SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN, TARAFIMIZA ONLİNE YA DA ŞAHSİ OLARAK BAŞVURUDA BULUNAN VE GEREK SİSTEM ÜZERİNDEN GEREKSE SOSYOLOG, SOSYAL HİZMET UZMANI GİBİ PROFESYONEL SAHA EKİBİNİN GÖZLEMLERİYLE YAPILAN İNCELEMELER İLE ARDINDAN TOPLANAN SOSYAL YARDIM DEĞERLENDİRME KURULU “İLGİLİ BAŞKAN YARDIMCISI, SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRÜ, HUKUK MÜDÜRÜ, SAĞLIK MÜDÜRÜ, ZABITA MÜDÜRÜ “ TARAFINDAN VERİLEN ONAY SONUCUNDA YARDIM YAPILMASI UYGUN BULUNAN MÜRACAATÇILARA YIL BAZINDA [OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR HARİÇ] 12 AY BOYUNCA ANLAŞMALI MARKETLERDE HARCANMAK ÜZERE ÖN ÖDEMELİ SEYHAN HALK KART KULLANIM HAKKI SAĞLANMAKTADIR.