Seyhan Belediyesi Bünyesinde Pazar atıklarından ve çeşitli malzemelerden toprak güçlendirici özellikli katkı maddesi yapılmaktadır.

2020 yılının ikinci yarısından itibaren 6 ton kompost gübre üretimi yapılmıştır. Toplam 3800 m² alana kurulmuş olan kompost tesis alanı zemin olarak parke taş ile kaplıdır. Bu alanda 2,5 m x 2,5 m’lik 30 adet kompost üretilen alan bulunmaktadır.  Bu alanda 1,5mx1,5mx1,5m ebatlarında 30 adet tel kafes içinde doğal halinde kompost gübre üretilmektedir

Kompost alanında 12mx12m’lik 2 adet istif alanı bulunmaktadır. Bu istif alanı çelik sundurma konstrüksiyon çatı ile kapalıdır. Kompost çevresi 275 m galvanizli tel ile çevrelidir.  

Kompost alanında 2 adet konteynır bulunmaktadır. (personelin ve malzemenin konteynırı)

Alanda;

1 adet dal parçalama makinesi, 1 adet çuval dikim makinesi, 1 adet kompost gübre eleme makinesi ve 4 adet çok amaçla kullanılmak üzere çadır, 4 adet depolama rafları, 1 adet kantar tipi baskül, 1 adet kepçe, 1 adet kamyonet bulunmaktadır.

Üretilen kompost gübre ile Seyhan Belediye sınırları içerisindeki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün bakımlarını yapmış oldukları düzenlemelere kompost gübre desteği sağlanmıştır. Ayrıca talep doğrultusunda sosyal medya ağları ve diğer müracaat yöntemleri ile belediyemize talepte bulunan vatandaşlarımıza kompost gübre dağıtımı yapılmıştır.