Seyhan Belediyesi Dikimevi Üretim Faaliyetleri

UNHCR (Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği) ile ortak yürütülmüş “Düşler Atölyesi” projesi ekipmanları yeniden değerlendirilerek Belediyemizin uhdesinde dikim evine dönüştürülmüştür. Proje kapsamında Suriyeli ve mahalle halkına meslek edindirmek amacıyla dikiş- nakış kursu verilmekteydi. Proje süresi tamamlanmış ve proje kapsamında alınan 6 overlok makinesi, 8 dikiş makinesi, 2 baskı makinesi, 10 nakış makinesi, 1 sanayi tipi ütü, 4 buharlı ütü, 1 düğme makinesi, 1 ilik makinesi, 2 endüstriyel kesim makası bakımsız kalmış, aktif olarak kullanılmamaktaydı.

Üretime dönük bir belediye misyonuyla hareket eden Kurumumuz “yerinde istihdam” ı da sağlamak amacıyla daha önce proje kapsamında kurs almış, kendini geliştirmiş mahallelileri belediye bünyesinde istihdam etmiştir. Makinelerin bakımı yapılarak işler hale getirilmiştir. Bir konfeksiyon atölyesinde olması gereken tüm kesim kalıpları hazırlanmış ve kullanıma başlanmıştır.

Kurumsallaşmak adına iş elbisesi kullanmayı gerektiren birimlerimizde tek tip kıyafet kullanımını sağlamak için kendi imkanlarımızla standart üretime geçilmiştir. Bu kapsamda kışlık kıyafetler ilgili müdürlüklere teslim edilmiş. Yaz dönemi için ise yazlık kıyafet üretimi için gerekli hazırlıklara başlanmıştır. Bu projemiz sayesinde Seyhan Belediyesi kendi iş elbisesini dikmeye başlamış, talep eden vatandaş ve diğer kurumlara da ihtiyaç duyulan tekstil ürünlerini imkanları dahilinde tedarik etmiştir. Böylece dışarıya bağımlılıktan ve yüksek maliyetlerden kurtulmuştur. Seyhan Belediyesi Dikimevinde 12 kadın ve 3 erkek personel olmak üzere toplam 15 personel istihdam edilmiştir.

Yine aynı proje kapsamında elimizde atıl durumda bulunan kumaşlardan;

Üretilen Ürün

Adet

Maske 

750.000

Bez Çanta (Taziye)

15.000

Hoşgeldin Bebek Çantası

5.000

Eşofman Takım (Çocuk) 

2.000

Mont (Çocuk)

2.000

Kadın Fular

2.000

İşçi Önlüğü

280

Yazlık/Kışlık İşçi Pantolonu

1.143

İşçi Tshirt/Sweatshirt

1.456

İşçi Gömleği

1.054

Çocuk Kıyafeti

1.293

Seccade

1.000

Çevre Koruma İçin Bez Çanta (Sıfır Atık)

5.000

Karataş Belediyesi İçin Zabıta Kıyafeti

176

Aşçılar Federasyonu İçin Aşçı Önlüğü

100

Osmaniye Yarbaşı Belediyesi İşçi Kıyafeti 

190

Kurumsallaşmak adına iş elbisesi kullanmayı gerektiren birimlerimizde tek tip kıyafet kullanımını sağlamak için kendi imkanlarımızla standart üretime geçilmiştir. Bu kapsamda kışlık kıyafetler ilgili müdürlüklere teslim edilmiş. Yaz dönemi için ise yazlık kıyafet üretimi için gerekli hazırlıklara başlanmıştır. Bu projemiz sayesinde Seyhan Belediyesi kendi iş elbisesini dikmeye başlamış, talep eden vatandaş ve diğer kurumlara da ihtiyaç duyulan tekstil ürünlerini imkanları dahilinde tedarik etmiştir. Böylece dışarıya bağımlılıktan ve yüksek maliyetlerden kurtulmuştur.

Adres : Akkapı Mahallesi Şıh Cemil Caddesi No:171 Seyhan / Adana

Telefon : 0 3222 432 74 74 - 1226

Gsm : 0 535 011 23 89 - 0 507 621 45 85

Eposta : seyhandikimevi@seyhan.bel.tr